grabiec_2.png

"PiS nie zrezygnował ze swoich planów i zapowiada dalsze zmiany. Stąd reakcja Komisji Europejskiej. Na pewno nikt nie ma ochoty zajmować się Polską, bo każdy kraj w Unii Europejskiej ma swoje problemy do rozwiązania. Niemniej skala łamania zasad europejskich jest tak duża, że politycy w Unii Europejskiej mówią o Polsce na aucie, o Polsce izolowanej, co w praktyce oznacza przygotowywanie społeczeństw europejskich do rozstania z Polską" - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" Rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

Poseł przypomniał, że "wyjaśnienie tego, co dzieje się w Polsce, zaczęło się półtora roku temu w związku z ustaleniami Komisji Weneckiej". Dodał, że "Komisja Europejska jest może nierychliwa, ale sprawiedliwa".

Odnosząc się do sporu o stan praworządności w Polsce, Jan Grabiec zaznaczył, że "rację ma tu większość Polaków, która we wszystkich badaniach potwierdza, że kroki podejmowane przez rząd PiS, polegające najpierw na zniszczeniu Trybunału Konstytucyjnego i podporządkowaniu sądownictwa rządzącej partii, są niekorzystne dla naszego kraju i łamią nie tylko polską konstytucję, lecz także traktaty europejskie i wzorce demokratyczne zapisane w międzynarodowych traktatach".

źródło: Super Express, nr 203 (7903), s. 5


bg Image