Budka.png

"Każdy powód jest dobry by przykryć nieudolność tego rządu" powiedział w programie "Poranek Radia TOK FM", odnosząc się do wczorajszego ataku TVP, Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Wiceprzewodniczący podkreślił: "Nie jestem dumny z tego, że każdego dnia z +Wiadomości+. które powinny obiektywnie relacjonować to, co dzieje się w Polsce, płynie stek manipulacji i najgorszej propagandy której działacze z PRL-owiskiego PZPR nie powstydziliby się. Wielokrotnie w +Wiadomościach+ podaje się półprawdy i dokonuje takich manipulacji, że nie czuję się osobą, która miałaby za cokolwiek przepraszać".

W kwestii domagania się przez pracowników TVP przeprosin, Borys Budka zauważył, że "na pasku w TVP Info słowo +przepraszam+ powinno być wyświetlane 24 godziny i w +Wiadomościach+ pasek z napisem: +przepraszamy za to, co mówimy+".

"Telewizja publiczna przestała być publiczna, jest wyłącznie tubą propagandową partii, nawet już nie organów władzy, skoro w +Wiadomościach+ doszło do wycięcia fragmentów przemówienia prezydenta. Doszło też do rzeczy skandalicznej i niebywałej, do wyścigu na orędzia. Wycofano orędzie prezydenckie, by puścić wcześniej orędzie Beaty Szydło. +Wiadomości+ już nie ukrywają tego, że są w stanie +pociąć+ głowę państwa tylko dlatego, żeby przypodobać się prezesowi partii rządzącej" - przypomniał poseł.

Borys Budka pytany o współpracę opozycji i sposób na pokonanie PiS w wyborach wskazał, że "najlepszym rozwiązaniem dla opozycji będą wspólne, mocne listy, w których opozycja jako całość przeciwstawi się PiS-owi i zaproponuje spójną wizję Polski. Tylko razem jesteśmy w stanie ten PiS pokonać".

Zwracając uwagę na zagrożenia wyborcze płynące z pomysłów PiS, Wiceprzewodniczący zauważył, że "PiS będzie chciał przeprowadzić wybory według swoich zasad, które będą starały się uniemożliwić wygraną w demokratyczny sposób innym opcjom niż PiS. Jest wiele pomysłów PiS na zmianę w ordynacji wyborczej. Jednym z elementów rozgrywki wyborczej jest wprowadzenie takich mechanizmów, by drogą prokuratorów eliminować polityków opozycji z możliwości kandydowania".

wł/TOK FM


bg Image