mroczek.png

„Antoni Macierewicz wypychał prezydenta z jego konstytucyjnych uprawnień zwierzchnika sił zbrojnych. To co widzimy dzisiaj jest odsłoną czegoś większego. To nie jest kwestia tych nominacji generalskich, czy sporu o różnice zdań na temat zmiany systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi” – powiedział Czesław Mroczek, wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej. Gość programu #RZECZoPOLITYCE zwrócił uwagę, że „prezydent chce wrócić do roli zwierzchnika sił zbrojnych, którą pełnił bardzo krótko za czasów Platformy Obywatelskiej".

Czesław Mroczek podkreślił, że „prezydent zadziałał za późno", ponieważ „na przestrzeni rządów Antoniego Macierewicza mieliśmy do czynienia z czystką kadrową. „Świadomie pozbywał się dowódców, tych najwyższych" - dodał.

„W moim przekonaniu mamy odsłonę czegoś co trwa od wielu miesięcy. To nie jest tylko kwestia nominacji generalskich, czy zmiany sposobu dowodzenia. Prezydent chce wrócić do bycia zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP” – mówił polityk.

Poseł zwrócił również uwagę, że „zakupy dla armii odbywają się z łamaniem procedur”. „Najgorzej jeśli idzie się na skróty i nie dotrzymuje się procedur. Szczególnie w tych największych kontraktach” – wyjaśnił.

Źródło: rp.pl


bg Image