gawlik.png

„Jeśli miałaby powstać komisja śledcza, która miałaby podjąć zagadnienie ściągalności VAT to powinna objąć okres od początku do końca, czyli od momentu, gdy ten podatek był wprowadzony” – powiedział poseł Zdzisław Gawlik w „Poranku TVP INFO”.

Poseł zauważył, ze „skutki pewnych działań tkwią w przeszłości”, dlatego „działalność komisji powinna dotyczyć również 2017 roku”.

Odpowiadając na dobrą kondycję finansową spółki LOT, Zdzisław Gawlik zaznaczył, że „wynik każdego podmiotu skarbu państwa jest efektem złożonej działalności, w pewnym otoczeniu”. „Nie jest to sytuacja zero-jedynkowa, że w LOT pojawił się nowy zarząd i jest lepsza sytuacja. Przyczyny są złożone” - wyjaśnił.

Odnosząc się do kwestii ekshumacji ofiar katastrofy w Smoleńsku poseł podkreślił, że „łatwo po latach jest mówić, że ktoś powinien się zachować tak czy inaczej. Każdy kto jest człowiekiem bez względu na rasę czy narodowość był zobowiązany, by wobec ciał ofiar ze Smoleńska zachować się w sposób godny”.

„Nikt w momencie podejmowania decyzji, nie wie co by było, gdyby wybrało się inną ścieżkę postępowania. Zakładam, że Ci, którzy takie decyzje podejmowali, mieli określoną wiedzę, że ta ścieżka jest najlepsza. Zakładam dobrą wiarę osób, które podejmowały decyzję w tej sytuacji” – dodał.


bg Image