Ileszczyna.png

„Jestem za komisją śledczą ws. wyłudzeń podatku VAT, którą proponuje premier Morawiecki. Komisja to szansa, by opinia publiczna dowiedziała się, że to Platforma Obywatelska rozpoczęła uszczelnianie VAT-u” – powiedziała Izabela Leszczyna w „Poranku Radia TOK FM”.

Poseł tłumaczyła, że „wszystko co się dzieje dobrego w uszczelnianiu VAT-u, bo się dzieje, ale nie ma spektakularnego przyrostu tylko jest przyrost związany z wzrostem gospodarczym, jest efektem decyzji podjętych przez Platformę Obywatelską w poprzedniej kadencji Sejmu”.

Izabela Leszczyna podkreśliła w rozmowie z Piotrem Kraśko, że „entuzjazm wicepremiera Morawieckiego w sprawie oceny stanu polskiej gospodarki to propaganda”. „Jest takie powiedzenie, że można powiedzieć wszystko pod warunkiem, że się nie wie, o czym się mówi. Obawiam się, że ono bardzo trafnie oddaje, to co mówi i robi premier Morawiecki” - dodała.

„Kiedy cały świat pędzi do przodu, gospodarka jest prawie na górce hossy, powinniśmy mieć wzrost gospodarczy w okolicach 7 procent. Dlaczego mieliśmy w zeszłym roku zapaść w inwestycjach? W spółkach Skarbu Państwa zwinęliśmy się o 40 procent! To jest coś niebywałego” – mówiła poseł. Jak zauważyła, gdyby wziąć pod uwagę „otocznie makroekonomiczne, wyniki gospodarcze powinny być dwukrotnie wyższe”. Wiceminister finansów w rządzie PO-PSL zaznaczyła, że „nie jest sztuką mieć nawet nadwyżkę budżetową w I połowie roku, jeśli nie wydaje się pieniędzy”, dodając, że rząd PiS nie inwestuje. 

Źródło: tokfm.pl

 


bg Image