schetyna3.1.png

"To czysta polityka i uważam, że część wojny z Unią Europejską. To, co mówi Kaczyński to próba pokazania, że Polska jest w relacjach mocno konfliktowych z Unią i Niemcami. To jest klasyczny przypadek tworzenia atmosfery niechęci i wojennych relacji z Unią" - powiedział Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w rozmowie z Dominiką Wielowieyską odnosząc się do oczekiwań PiS dotyczących uzyskania odszkodowania od Niemiec za II wojnę światową.

Polityk wskazał, że "to jest element większej całości bo PiS naprawdę chce konfliktu z Unią i naprawdę bierze pod uwagę możliwość wyprowadzenia z niej Polski". "Tych rzeczy, które pojawiają się w ostatnich tygodniach, konfliktowych z krajami Unii Europejskiej jest coraz więcej. Jest w tym pewna filozofia polityczna Kaczyńskiego" - dodał.

Nie można robić polityki w taki sposób, w jaki robi to PiS. Bardzo poważne sprawy są wpuszczane w wirówkę medialną w sposób kompromitujący, kompletnie nieprzemyślany. Jak to wygląda, że trzecioliniowy poseł PiS wypowiada się w sprawie absolutnie fundamentalnej?" - podkreślił Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej odniósł się również do kwestii umorzenia przez prokuraturę śledztwa ws. grudniowych obrad Sejmu w Sali Kolumnowej.

"Posiedzenie Sejmu na sali Kolumnowej to przykład, że nie jest normalnie, że jest łamane prawo. Cała Polska to widziała. Jest reakcja prokuratury, która zaprzecza rzeczywistości" - mówił polityk.

Źródło: tokfm.pl


bg Image