siemoniak3.1.png

"Wzywanie Donalda Tuska ma charakter polityczny, chodzi o próbę publicznego poniżenia go. Całym sercem jestem z Donaldem Tuskiem" - powiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak w "Poranku Radia TOK FM" odnosząc się do wezwania Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska do prokuratury w sprawie katastrofy smoleńskiej.

"To nie pierwszy raz, kiedy Tusk jest nękany. Wszyscy wiedzą, że nie chodzi o sprawę śledztwa smoleńskiego. Wszystkie sprawy były w gestii prokuratury i wystarczy zapytać obecnego zastępce prokuratora generalnego Marka Pasionka, dlaczego takie, a nie inne decyzje w śledztwie zostały podjęte" - podkreślił polityk.

Tomasz Siemoniak wskazał, że "Donald Tusk jest ogromnym atutem dla Polski, a PiS potrafi korzystać z tego atutu tylko w taki sposób, żeby wzywać go do prokuratury i to pewnie się nie skończy". "Śledztwa toczą się wiele lat, prokuratura wszystko wie na temat katastrofy. Chodzi o to, żeby nazwisko Tuska pojawiło się w kontekście smoleńskim, śledztw i ekshumacji oraz sekcji zwłok. To wyłącznie nowe paliwo do rozgrywania sprawy katastrofy, a dla rodzin kolejne cierpienie" - dodał.

"Opozycja współpracuje coraz bliżej, hasło zjednoczonej opozycji - wołane przy różnych okazjach na manifestacjach, podnoszone przez komentatorów, przez obywateli - wypełnia się treścią, rozmawiamy. Powstał zespół, będą powstawały kolejne zespoły opozycyjne, otwarte też na opozycję pozaparlamentarną, na ruchy obywatelskie" - mówił Tomasz Siemoniak.

Źródło: tokfm.pl

 

 


bg Image