9.12.15_Budka_min_m.png

"W łamaniu Konstytucji nie może być kompromisów. Trudno też, by odwróciły się role i opozycja zapałała miłością do prezydenta" - powiedział w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Wiceprzewodniczący w kontekście widocznego oddalenia prezydenta Andrzeja Dudy od obozu PiS podkreślił, że "Andrzej Duda w jeden dzień nie stał się prezydentem moich marzeń. Ale największe ataki na niego były z PiS. W poniedziałek zrezygnowaliśmy z politycznych wieców. Dziękowaliśmy prezydentowi. Wysłałem mu sms-a z szacunkiem za tę trudną, polityczną decyzję".

Odnosząc się do potrzeby reformowania sądownictwa, Borys Budka zauważył, że "Polacy są za zmianami, ale też przeciw upartyjnieniu sądów".

"My chcemy, by wszyscy sędziowie w Polsce brali udział w wyłanianiu swoich przedstawicieli do KRS. Zamierzamy poddać ten projekt szerokim konsultacjom. Tego też w reformie Ziobry zabrakło" - zadeklarował poseł Budka.

Wiceprzewodniczący przypomniał, że w czasach rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i PSL "reformę zaczynaliśmy od podstaw, gdy w sądach królowały dratwa i papier. Ile nam się udało zrobić? Od elektronicznych ksiąg wieczystych, przez elektroniczne postępowanie upominawcze, po nagrywanie rozpraw. Wicepremier Jarosław Gowin w naszym rządzie wprowadzał kontradyktoryjność procesu karnego, którą do kosza wyrzucił jego kolega Ziobro. Czy to nie paradoks?".

źródło: "Polska The Times", nr 60 (1632), str. 10


bg Image