Konwinski.png

"To jedyny lider partyjny, który może przeciwstawić się Jarosławowi Kaczyńskiemu. Kogoś takiego trzeba, twardziela zaprawionego w bojach i taki jest właśnie Grzegorz Schetyna. Świetnie sprawdza się w tej roli. Tak samo jak świetnie sprawdza się roli lidera Platformy Obywatelskiej. Bardzo ostro zagonił nas do pracy" - powiedział o przywództwie Grzegorza Schetyny w wywiadzie dla "Super Expressu" Sekretarz Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Konwiński.

Sekretarz odniósł się także do wizyty Donalda Trumpa w Polsce jako sukcesu dyplomatycznego Polski. "To na pewno bardzo duży sukces Donalda Trumpa. Przemówienie było miłe, o historii, ale przyjechał przecież sprzedać gaz. I to, jak sam wspomniał, za dużo wyższą cenę. Oraz uzbrojenie. Zachował się jak klasyczny biznesmen" - zauważył Zbigniew Konwinski. 

"Najważniejsze, żeby o naszej historii mówić prawdę i nagle nie gumkować z niej Lecha Wałęsy" - podkreślał Sekretarz, odnosząc się do treści wystąpienia amerykańskiego prezydenta.

W kwestii kandydata Platformy Obywatelskiej na Prezydenta RP w wyborach w 2020 roku, Zbigniew Konwiński wskazał, że "do wyborów prezydenckich będzie jeszcze wiele sondaży. Wcześniej czekają nas wybory samorządowe, europarlamentarne i parlamentarne. Chcemy te wszystkie wybory wygrywać, żeby na koniec Donald Tusk wygrał wybory prezydenckie".

źródło: "Super Express", nr 161 (7861), s. 4


bg Image