kierwinski7.png

„Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej była dobra, z dobrą atmosferą. Wielu członków spoza Rady przyjechało, by rozmawiać o najważniejszych sprawach. W kampanii też narzekano, że Platforma Obywatelska tylko straszy PiS-em. Okazało się, że mieliśmy rację i należało straszyć PiS-em, pokazywać jak źle można rządzić Polską. Może dzięki temu nie mielibyśmy całego tego ambarasu” – powiedział w "Poranku radia TOK FM" poseł Marcin Kierwiński.

Odnosząc się do propozycji, które padły podczas sobotniego posiedzenia Rady Krajowej, poseł zauważył, że „jest oczekiwanie, aby Platforma Obywatelska 2 lata przed wyborami pokazała konkretne zapisy ustawowe, programowe. Na Radzie pokazaliśmy Dekalog Gospodarczy czyli uproszenie podatków, wpisanie reguł, których teraz nie ma, np. niezadłużania kraju ponad stan, wzmocnienie procesu modernizacji sił zbrojnych, co zostało zatrzymane”.

Marcin Kierwiński podkreślił także odczuwalny wzrost poparcia dla Platformy Obywatelskiej: „w życiu politycznym naturalna jest sinusoida. Liczy się tendencja w skali roku. Platforma Obywatelska odbudowała swoje poparcie. Wzrost wziął się z ciężkiej codziennej pracy i będziemy to kontynuowali. Czy można stale utrzymać tendencję wzrostową? Nie. I to zadanie dla Zarządu Krajowego i Przewodniczącego, że ciągle potrzeba nowych impulsów”.

Poseł pytany był także o prace niekonstytucyjnej komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Tu Marcin Kierwiński przypomniał, że „problem reprywatyzacji to nie problem Platformy Obywatelskiej, ale Polski po ‘89 roku. Źle, że nie uchwaliliśmy ustawy reprywatyzacyjnej, jednak porównując zaangażowanie Platformy Obywatelskiej i PiS w rozwiązywanie problemu reprywatyzacji, to okazuje się, że środowisko Jarosława Kaczyńskiego od zawsze jest przeciwko uregulowaniu tego problemu”.

„Przyjmując małą ustawę reprywatyzacyjną Patryk Jaki i Jarosław Kaczyński wstrzymali się od głosu. Prezes PiS nigdy nie chciał uregulowania tego problemu. Może argumentem jest, że otoczenie Kaczyńskiego buduje ogromny wieżowiec na działce przy Srebrnej, co do której są wątpliwości i może po ustawie taką działkę trzeba by zwrócić” – dodał Marcin Kierwiński.

wł/TOK FM


bg Image