neumann3.png

„Pierwsze wybory za półtora roku. Przygotowujemy się do nich od dawna, budujemy szerokie listy. To sprawdzian obrony samorządów przed centralizacją. Platforma Obywatelska da dobrą ofertę programową” – zadeklarował w programie „#DzienDobryWP” Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.

Przewodniczący powiedział, że „przyjmiemy główne kierunki, które rozwiniemy na kongresie jesienią. Chodzi o trzecią reformę samorządową. Oddanie samorządom większej ilości podatków, kompetencji i samodzielności. Ponadto zlikwidujemy urzędy wojewódzkie”.

W kontekście samorządów, Sławomir Neumann pytany był o kwestię stawiennictwa Hanny Gronkiewicz-Waltz przed niekonstytucyjną komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. Jako błąd określił On brak w komisji przedstawiciela warszawskiego Ratusza. Taki przedstawiciel „mógłby na bieżąco korygować kłamliwe zeznania. Świadkowie broniąc siebie, obciążają i oczerniają miasto i prezydent.

Podkreślając fakt, że PiS zbudował swoją kampanię wyborczą na kłamstwie, i że na kłamstwie buduje rządy, Przewodniczący Neumann zapewnił, że „odbudowujemy zaufanie do Platformy Obywatelskiej”. „Wpadki też się zdarzają, ale trzeba patrzeć na całość. Platforma Obywatelska jest najważniejszą siłą opozycyjną, daje nadzieje Polakom na odsunięcie PiS od władzy” – wyjaśniał Przewodniczący.

Sławomir Neumann odniósł się także do zamrożenia przez PiS prac nad ustawą o abonamencie. „Płacenie na telewizję Jacka Kurskiego jest nieprzyzwoite. PiS kilkukrotnie się wycofało, gdy był twardy opór. To fabryka fake newsów. Jacek Kurski robi wiele, żeby być lepszym od Jerzego Urbana w zaklinaniu rzeczywistości” – mówił.

wł/wp.pl


bg Image