neumann8.png

„Cała ta komisja jest po to, żeby dopaść Donalda Tuska. Małgorzata Wassermann od pierwszego dnia, od kiedy była dyskusja o powstaniu komisji, nie ukrywała, że ona jest po to, żeby dopaść Donalda Tuska” – powiedział w odniesieniu do Komisji śledczej do spraw Amber Gold Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska w programie „Kwadrans polityczny” w TVP 1.

Rozmówca Krzysztofa Ziemca zwrócił uwagę, że „takich przypadków piramid finansowych jak Amber Gold było więcej”. „Dzisiaj mamy przypadki upadków SKOK-ów, gdzie ten cały system SKOK-ów powstał i jest chroniony politycznie. Mamy parasol PiS nad SKOK-ami. A straty w SKOK-ach wyniosły już prawie 5 mld zł” – zauważył przewodniczący Klubu PO. Polityk przypomniał, że „dzięki Platformie Obywatelskiej udało się SKOK-i wpisać do KNF i ludzie nie stracili pieniędzy, jak w przypadku Amber Gold”.

Sławomir Neumann podkreślił, że na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego było ostrzeżenie przed tym parabankiem. „Były działania podejmowane wcześniej, żeby objąć takie parabanki nadzorem i za czasów rządu PiS w 2006 roku była taka próba. Poprawka Platformy Obywatelskiej została wtedy przez PiS odrzucona, bo dotyczyła także SKOK-ów” – wyjaśnił.

„Platforma Obywatelska od miesięcy ostrzega PiS, że polityka zagraniczna prowadzona przez Beatę Szydło i ministra Waszczykowskiego doprowadzi nad do izolacji w UE” – mówił przewodniczący w kontekście działań rządu PiS na arenie międzynarodowej.

Na pytanie o to, czy polski rząd jest proeuropejski, Sławomir Neumann odpowiedział, że „ma duże wątpliwości”, ponieważ „działania rządu prowadzą nas w kierunku marginesu Europy, a nie do centrum Europy”.

Źródło: tvp.info


bg Image