schetyna9.png

„Trybunał Konstytucyjny wpisuje się w scenariusz państwa PiS i tych złych rządów PiS” – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w „Porannej Rozmowie RMF FM”.

Rozmówca Roberta Mazurka przypomniał, że „wcześniej Trybunał Konstytucyjny funkcjonował w ramach porządku prawnego”, a obecnie „jest miejscem wojny politycznej, politycznego starcia”. „Nie akceptujemy łamania prawa. Trybunał jest powołany w wyniku złamania prawa i dlatego nie akceptujemy jego wyroków” - zaznaczył.

Grzegorz Schetyna wyjaśnił, że w tej sytuacji „chodzi o coś ważnego, o niezależność władzy sądowniczej, ponieważ to trójpodział władzy to klucz do państwa praworządnego i demokratycznego”.

Odnosząc się do tematu dodatkowych ubezpieczeń społecznych, Grzegorz Schetyna podkreślił, że „sprawa zdrowia Polaków jest poza kwestią partyjną czy polityczną”. „Minister Radziwiłł miał pomysł płacenia za część usług w szpitalach. Został przejechany przez premier Szydło i pewnie korespondencyjnie przez prezesa Kaczyńskiego” – mówił polityk. Przewodniczący zwrócił uwagę, że „dodatkowe ubezpieczenia społeczne to „kwestia większej ilości pieniędzy w systemie, organizacji tego, przede wszystkim samodzielnej polityki, którą powinien prowadzić właściciel szpitala”. Grzegorz Schetyna zasygnalizował, że „nie odbyła się jednak żadna rozmowa z opozycją na ten temat, a minister Radziwiłł nie sięgnął po doświadczenia polityków Platformy Obywatelskiej.

Cała rozmowa: rmf24.pl


bg Image