budka3.png

„To rząd Ewy Kopacz wynegocjował dobre warunki w Unii Europejskiej w sprawie pomocy humanitarnej. Jesteśmy odpowiedzialnym ugrupowaniem, które zapewniło następcom możliwość realizacji wielu dobrych rozwiązań” – powiedział Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w „Poranku Radia TOK FM”.

Poseł zasygnalizował, że „PiS myli uchodźców i nielegalnych imigrantów”, a „opinia publiczna dostaje każdego dnia fałszywe informacje na ten temat”.

Zdawaliśmy sobie sprawę, z tego, że „Polacy boją się napływu nielegalnych imigrantów”, dlatego "rząd Ewy Kopacz wynegocjował bardzo dobre warunki i zapewnił możliwość weryfikacji osób, które przyjeżdżają do Polski”. „Nie traktujemy opinii publicznej tak jak PiS, który wykorzystuje problem uchodźców dla wewnętrznych celów. Potrafi postawić na szali naszą opinie na arenie międzynarodowej” - dodał.

Piotr Kraśko odniósł się również do kwestii referendum edukacyjnego. „Ta reforma powoduje duży uszczerbek dla naszych dzieci. Reforma pokazuje, że rząd nie ufa obywatelom” – mówił poseł Budka. Wiceprzewodniczący zaznaczył, że „różnica pomiędzy reformą emerytalną a reformą oświaty jest taka, że przy reformie emerytalnej zabrakło czasu, żeby dobrze ją wytłumaczyć Polakom”. Poseł tłumaczył, że w „reformie oświatowej chodzi o to żeby realizować chore wymysły PiS”. „Wspomogliśmy akcję referendalną, zebraliśmy ponad 200 tys. podpisów” – przypomniał Borys Budka.


bg Image