kierwinski9.png

„Rozumiem to, że Hanna Gronkiewicz-Waltz twierdzi, że komisja weryfikacyjna jest niekonstytucyjna i jako profesor prawa może mieć wątpliwości, czy wypowiadać się przed komisja” – powiedział poseł Marcin Kierwiński w programie „Sedno Sprawy” Radia Plus.

Rozmówca Jacka Prusinowskiego zaznaczył, że jeśli sąd stwierdzi, że prezydent Warszawy powinna stawić się przed komisją, to decyzje ta powinna być respektowana.

„Komisja jest ciałem niekonstytucyjnym. Jest sądem ludowym!” – mówił poseł Kierwiński. Polityk wyjaśnił, że Robert Kropiwnicki jest członkiem tej komisji z ramienia Platformy Obywatelskiej, ponieważ jest przekonany, że uda mu się wykazać hipokryzję, którą kieruje się PiS.

Poseł przypomniał, że przez 27 lat Jarosław Kaczyński sabotował projekty ustaw, które mogły rozwiązać kwestie reprywatyzacji. „W poprzedniej kadencji z inicjatywy Platformy Obywatelskiej została przyjęta mała ustawa reprywatyzacyjna. Jarosław Kaczyński i jego ugrupowanie wstrzymały się podczas głosowania nad tą ustawą” – zauważył Marcin Kierwiński. Jak zasygnalizował ustawa eliminowała patologie jak kuratorów dla osób powyżej 100 lat.


bg Image