siemoniak1.png

„Słowo +uchodźca+ stało się naznaczone negatywnie i polski rząd ma w tym spory udział” – powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w programie „#dzieńdobryWP”.

Rozmówca Kamili Biedrzyckiej-Osicy zwrócił uwagę, że „Kościół Katolicki jest zakłopotany postawą PiS”. „Wiemy przecież, co mówi papież i co mówią polscy biskupi. To się kłóci z tym, co mówią politycy PiS. To, co mówią, to nie jest język, który chcemy słyszeć” - wyjaśnił.

Na pytanie o wezwanie prezydent Warszawy przed Komisję weryfikacyjną, poseł odpowiedział, że „Hanna Gronkiewicz-Waltz nie boi się wyjaśnień w sprawie reprywatyzacji”. Jak dodał „trzeba podkreślić, że tu chodzi tylko politykę”. „Gdyby nie to, że współpracuje z prokuraturą i CBA, to można by się nad tym zastanawiać” - zauważył. Podkreślił, że wezwanie prezydent Warszawy „to hucpa polityczna”. „Tu chodzi o czysta politykę. Patryk Jaki nie jest prawnikiem-jest politykiem” - zaznaczył.

Tomasz Siemoniak mówił również o tym, że w „PiS liczy się tylko głos prezesa partii”. „Czytam już tylko wywiady z Jarosławem Kaczyński. Wszyscy inni są jego satelitami, cokolwiek mówią” – dodał.

Źródło: wp.pl


bg Image