lewandowski2.2.png

„Polska to olbrzymie rozczarowanie dla europejskich zasad i wartości. Polski rząd jest negatywnym bohaterem demokratycznych nadużyć władzy w Unii Europejskiej” – powiedział w „Poranku Radia TOK FM” Janusz Lewandowski, przewodniczący Delegacji PO-PSL w Parlamencie Europejskim.

Eurodeputowany zwrócił uwagę, że w Europie zauważalne jest psucie państwa prawa w Polsce, jednak w przypadku nałożenia sankcji należy pamiętać o tym, że „są one bardziej dotkliwe dla społeczeństw niż dla rządów”.

„Skończyła się empatia i poczucie solidarności z mniej rozwiniętymi krajami zza żelaznej kurtyny. Europa będzie rozwijała się po swojemu bez poczucia solidarności ze słabszymi” – mówił Janusz Lewandowski.

Rozmówca Dominiki Wielowieyskiej wyraził zaniepokojenie, że „polityka uprawiana na leku przed obcym staje się fundamentem polityki uprawianej przez rząd PiS”. „Jarosław Kaczyński od wielu lat żyje z podsycania leków przed obcymi. Przy okazji wciąga się w to Unię Europejską jako każącą dłoń za to, że nie przyjmujemy się uchodźców” - dodał.

„Ton obrany przez Jarosława Kaczyńskiego jest rasistowski” – zauważył eurodeputowany. Polityk zasygnalizował, że „paliwo programu 500+ się wyczerpuje. Natomiast na trumnach smoleńskich można częściowo grać choć liczba osób, które wierzą w zamach maleje”. „Pozostaje zatem najgorsze z możliwych, bo czyniące z Polaków kraj rasistowski” – zwrócił uwagę.


bg Image