Kidawa.png

"Platforma Obywatelska ogłosi w odpowiednim momencie kandydata. Moim zdaniem dziś jest na to jeszcze za wcześnie. Nie wiemy według jakiej ordynacji zostaną przeprowadzone wybory samorządowe. Nie wiemy,czy będą dwie, czy jedna tura w wyborach na prezydenta miasta. Dopóki nie mamy tych wszystkich informacji nie przedstawimy naszego kandydata" - powiedziała w "Poranku Radia TOK FM" Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa Błońska.

Małgorzata Kidawa-Błońska była pytana o przyjęty na ostatniej sesji Rady m. st. Warszawy miejski program in vitro. "Była ustawa, był rządowy program i tak naprawdę to jest zadanie dla rządu, żeby takie programy wpierać. W sytuacji, w której rząd to zablokował i wycofał finansowanie, samorząd warszawski podjął taką decyzję. Uważam, że ten projekt uchwały jest dobrze przygotowany. Mam nadzieje,ze nie zostanie zawetowany, tak jak w innych miastach" - mówiła Wicemarszałek.

"Od początku byłam za tym, aby ustawa o in vitro była przyjęta i wiem, jaką debatę i dyskusję musieliśmy przejść w naszym kraju, żeby ludzie zrozumieli, na czym ta metoda polega" - wskazała Małgorzata Kidawa-Błońska przypominając początki stworzonego przez rząd Platformy Obywatelskiej programu dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro.

Wicemarszałek Sejmu odniosła się także do rozpoczynającej dziś prace komisji weryfikacyjnej przy ministrze sprawiedliwości. "Komisja weryfikacyjna jest niezgodna z Konstytucją. Platforma Obywatelska dała swojego kandydata tylko po to, żebyśmy mogli odkłamywać nieprawdę, jeżeli się tam pojawi" - podkreśliła Małgorzata Kidawa-Błońska.

źródło: TOK FM

 


bg Image