halicki9.png

„Źródłem agresji są bez wątpienia te seanse nienawiści, pomawianie, dzielenie Polaków, które ma miejsce już od szeregu lat” – powiedział w „Salonie politycznym Trójki” Przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Mazowszu Andrzej Halicki.

Poseł zauważył, że „podczas miesięcznic nie wspomina się wcale zmarłych w katastrofie smoleńskiej, za to mówi się o komunie, o złodziejach, o agenturze, o gorszym sorcie o Polakach, którzy nie mają prawa do patriotyzmu, tożsamości”.

Wskazując na powód eskalacji emocji przy okazji miesięcznic smoleńskich, Andrzej Halicki zaznaczył, że „dziś prawo do zgromadzeń jest ograniczone, eliminowane. Odebrano prawo do wyrażania swoich poglądów, co też powoduje reakcje i proszę się nie dziwić, że ta reakcja też ma charakter obywatelskiego protestu”.

„Prowadzę Biuro Interwencji Obywatelskich. Każdemu, kto znajdzie się w sytuacji szykanowania będziemy pomagać” przypomniał także poseł, zapewniając o pomocy Platformy Obywatelskiej każdemu, w stosunku do kogo doszło do nadużycia prawa przez policję. 

Całość rozmowy na polskieradio.pl


bg Image