Kropiwnicki1.png

„On cały czas szuka jakiegoś wroga, wskazuje mitycznego wroga i ciągle mówi, że zmierza do prawdy” – powiedział w programie „Graffiti” poseł Robert Kropiwnicki.

Odnosząc się do wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego podczas kolejnej miesięcznicy smoleńskiej, poseł zaznaczył, że „lepiej, żeby oni chcieli rządzić i umacniać pozycję Polski w Europie, a nie ją osłabiać. Próbują zwalać na mityczne twory, które przeszkadzają w rządzeniu. Sami przeszkadzają sobie niekompetentnymi decyzjami”.

Robert Kropiwnicki nawiązał także do przyczyn, których skutkiem była odbywająca się wówczas pokojowa manifestacja, z której siłą usunięto demonstrantów. „Jak pisze się prywatne prawo pod prywatną imprezę organizowaną przez PiS i jego zwolenników i tworzy się cały system prawny po to, żeby zapewnić możliwość robienia tych wydarzeń comiesięcznych, to obywatele protestują” – podkreślał poseł.

„PiS chciałby, żeby kontrmanifestacje były tylko te, na które PiS się zgodzi. Nie taka jest istota kontrmanifestacji. Wolność zgromadzeń jest jednym z podstawowych elementów demokracji. Obywatele muszą mieć prawo wyjścia na ulicę i wyrażenia swojego poglądu” – dodał.

źródło: Polsat News


bg Image