crop-aUMdkP8YqO75yc9_180x130-0.png

„Przez rok Błaszczak i Zieliński tuszowali sprawę śmierci Igora Stachowiaka. PiS musi to wyjaśnić i ktoś musi wziąć za to polityczną i prawną odpowiedzialność” – powiedział Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w programie „#dzieńdobrywp”.

Lider Platformy Obywatelskiej przypominał, że sam osobiście powołałał "komisję parlamentarną, która zajmowała się takimi sprawami. "Dzisiaj nie ma tej komisji” - dodał.

Grzegorz Schetyna wskazał także, że dziś „funkcjonowania służb i policji nikt nie kontroluje”. "Każda historia jest indywidualna i za moich czasów były one wyjaśniane. To oszustwo PiS i tworzenie innej rzeczywistości. Słowa, że trzeba wytłumaczyć każdy przypadek tragicznej sprawy to kłamstwo Jarosława Kaczyńskiego, który chce zatuszować sprawę śmierci Igora Stachowiaka" - mówił Grzegorz Schetyna.

Odnosząc się do wycofania z porządku głosowań Sejmu pakietu ustaw związanych z sądownictwem, Przewodniczący wskazał, że „PiS nie jest gotowe do obrony tego fatalnego pomysłu. Ma na to wpływ wizyta Donalda Trumpa. PiS-owi zależy, żeby przyjechał choć na kilka godzin. Awantura przy odbieraniu niezależności sądów będzie duża, a jest ona nie do zaakceptowania w demokratycznym świecie. Sprawa nałożenia kagańca sądom wróci. Musimy zmobilizować opinię i pokazać Polakom jak ważne to jest. na razie nie rozumieją problemu”.

„Wszyscy widzieli śmierć na komisariacie. Sprawy polityków PiS muszą być rozpatrywane przez niezależnych sędziów” – podkreślił Grzegorz Schetyna.

W nawiązaniu do forsowanej przez PiS ustawy regulującej abonament RTV, Przewodniczący podkreślił, że „z mediów trzeba wyprowadzić polityków. Nie jestem zwolennikiem całościowej prywatyzacji TVP. Żeby misja mediów mogła być realizowana musi być odpartyjniona, a nie była zakładnikiem decyzji partyjnych”. Całość sprawy Grzegorz Schetyna określił jako kwestię haraczu na telewizję, która realizuje politykę PiS.

Źródło: wp.pl


bg Image