schetyna2.png

„Będziemy zgłaszać taką poprawkę, że jeśli ktoś ma platformę cyfrową, ma dostęp do telewizji kablowej, a nie chce być skazany na oglądanie mediów narodowych, to powinien móc się wyrejestrować i wtedy byłby zwolniony z płacenia abonamentu” – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w „Poranku Radia TOK FM”.

Przewodniczący zapowiedział, że gdy Platforma Obywatelska wygra wybory zadba o to, żeby pieniądze na realizowanie misji mediów publicznych były zagwarantowane w budżecie. „Pieniądze na abonament nie muszą być zarządzane przez partię polityczną. „Jeżeli napiszemy taką ustawę, to wtedy łatwiej politykom odejść od tego i to realizować”

„Czy w Polsce trzeba być skazanym na płacenie na telewizję Kurskiego, telewizję PiS?” – pytał Grzegorz Schetyna w rozmowie z Dorotą Warakomską.

Na pytanie o sejmową debatę w sprawie nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, przewodniczący odpowiedział, że jest to fundamentalna debata, która będzie odnosić się do przyszłej wolności w Polsce i zasad państwa praworządnego. „Niezależne sądy to fundament państwa prawa i jeden z ostatnich bastionów wolności i suwerenności” – zwrócił uwagę przewodniczący Schetyna.

Grzegorz Schetyna odniósł się również do sprawy śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu podkreślając, że „ta sprawa musi być wyjaśniona”. „Żądamy wyjaśnień, a PiS chce zamieść sprawę pod dywan” - dodał. Przewodniczący zasygnalizował, że pojawia się coraz więcej sygnałów w sprawie „katastrofalnej partyjnej polityki kadrowej, którą prowadzi PiS”. „Chcemy bronić godności munduru policyjnego, godności polskiej policji, która jest osaczona przez polityków PiS, którzy prowadzą własną politykę kadrową. Ta sprawa jest symbolem i obrazem tych rządów” - mówił polityk.

Źródło: tokfm.pl


bg Image