mkochan.png

„Europejczycy noszą przeświadczenie, że codziennie może ich dotknąć coś jak atak terrorystyczny. To początek drogi, którą chcą wywołać islamiści. To zadanie nie tylko dla służb, ale także dla polityków i obywateli, aby być czujnym ale nie przerażonym” – mówiła posłanka Magdalena Kochan w audycji „24 Pytania” w Polskim Radiu 24.

Rozmówczyni Krzysztofa Światka zwróciła uwagę, że „częstotliwość zamachów się zwiększa, a to powoduje strach”, dlatego „służby europejskich krajów powinny działać ściślej”.

Na pytanie o powody złożenia wniosku w sprawie wotum nieufności wobec ministra Mariusza Błaszczaka, Magdalena Kochan odpowiedziała, że chodzi przede wszystkim o zaniedbania dotyczące sprawy Igora Stachowiaka, który zmarł podczas przesłuchania na komisariacie we Wrocławiu. Podkreśliła, że nie powinno dochodzić do takich wydarzeń. „Nie może być tak, że policjanci na komisariacie dokonują przestępstwa wobec osoby podejrzanej. Nie może być sytuacji, że przez rok nie ma żadnej reakcji” – dodała.

„Szefowie tamtejszej policji zostali odwołani dopiero po roku, energiczne działania władz, dotyczące całej sprawy, miały miejsce dopiero po doniesieniach prasowych – zauważyła posłanka, sygnalizując, że wiele w kontekście wyjaśniania okoliczności śmierci Igora Stachowiaka można zarzucić także prokuraturze. „Nie może być tak, że osoby nagrywające zajście, zanim zabrano Igora na komisariat, są ścigane i zeznają jako podejrzane w sprawie” – zaznaczyła Magdalena Kochan.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image