trzaskowski2.png

„Mamy jasny komunikat, wypracowany wspólnie, który dokładnie mówi o tym, że nie będziemy przyjmowali ludzi w sposób nieograniczony, natomiast kobietom, dzieciom w sposób symboliczny oczywiście chcemy pomagać i podtrzymujemy to, cośmy negocjowali dwa lata temu” – powiedział poseł Rafał Trzaskowski w programie „Gość Radia ZET”

Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji do spraw Unii Europejskiej zaznaczył, że „Grzegorz Schetyna ma stuprocentową rację, że jesteśmy przeciwko przyjmowaniu nieograniczonej liczby imigrantów”.

„Ma stuprocentową rację, że sytuacja się zmieniła, dlatego że ci ludzie, którzy mieli przyjechać do Polski, do Polski nie chcą przyjeżdżać. Ale również mówił o tym, że kobietom i dzieciom trzeba pomagać, tym, którzy chcą przyjechać do Polski w bardzo ograniczonej liczbie, chodzi w tej chwili o kilkadziesiąt, może dwieście, trzysta osób, bo tylko tyle w tej chwili chce przyjechać do Polski. I można wybrać kobiety i dzieci” – dodał poseł.

Rafał Trzaskowski zaapelował także do PiS: „przestańcie stawiać znak równości między uchodźcą, a terrorystą, bo te kobiety i dzieci uciekają właśnie przed terrorystami”.

Poseł pytany był także o wybory samorządowe. Zaznaczył w kwestii kandydata na Prezydenta Warszawy, że „Platforma czeka i bardzo dobrze, że czeka, dlatego że trudno rozpocząć kampanię wyborczą półtora roku przed wyborami. Lepiej się do tego dobrze przygotować”.

Cała rozmowa na radiozet.pl

 


bg Image