kierwinski9.png

"Będziemy składać wniosek o odwołanie Mariusza Błaszczaka, bo ani on, ani Jarosław Zieliński nie powinni być w ministerstwie. Polacy nie mają prawa czuć się bezpiecznie dopóki oni są na stanowiskach" - powiedział w programie "Polityczne Graffiti" poseł Marcin Kierwiński. Dodał, że "każdy dzień przynosi nowe argumenty, żeby tych panów po prostu się pozbyć z rządu".

"Mariusz Błaszczak jest osobą, która do niczego się nie nadaje. Musimy składać takie wnioski, to najważniejsza broń opozycji. Już wcześniej płynęły informacje, ze inne kluby chcą odwołać Mariusza Błaszczaka" - podkreślił polityk.

Marcin Kierwiński odniósł się również do propozycji prezydenta aby 11 listopada 2018 r. odbyło się referendum konstytucyjne.

"To pomysł, który ma zwiększać szansę PiS w wyborach. Jeżeli wybory samorządowe i referendum konstytucyjne odbędą się tego samego dnia, a wiele na to wskazuje, to jest pomysł zastąpienia poważnej debaty o tym, jak PiS rządzi krajem, jak niszczy samorządy" - mówił polityk.

Podkreślił, że "Andrzej Duda pokazuje, że jest nieprzygotowany do rządzenia". "Można rozmawiać o zmianie konstytucji, ale trzeba mieć konkretne pomysły i je przedstawić. Po to Polacy wybierają władze, żeby te działały w ich imieniu. Jeśli prezydent chce pytać o wszystko Polaków, tzn., że nie ma pomysłów" - zaznaczył Marcin Kierwiński.

"Niech Andrzej Duda i Beata Szydło zaczną przestrzegać aktualnej konstytucji, a wtedy będziemy rozmawiać o jej zmianie" - apelował polityk.

"Kolejny raz PiS chce zmieniać prawo pod bieżące potrzeby swoich członków. Zmiana ma ułatwić Mariuszowi Kamińskiemu pozostanie ministrem ds. służb specjalnych - powiedział poseł Marcin Kierwiński odnosząc się do proponowanej przez PiS nowelizacji kodeksu postępowania karnego, aby prezydenckiego prawa łaski nie było można podważać. Dodał, że "żyjemy w takim państwie rządzonym przez PiS, że sąd sądem, prawo prawem a PiS i tak ma zawsze rację".

"Już raz to widzieliśmy przy Trybunale Konstytucyjnym i niestety widzimy i teraz" - podkreślił polityk.

Źródło: polsatnews.pl

 

 

 

 

 

 


bg Image