kierwinski7.png

„Musimy i chcemy współpracować z Komitetem Obrony Demokracji. Chcemy współdziałać ze wszystkimi organizacjami i partiami opozycyjnymi, dlatego proponujemy jedną wspólną listę na wybory samorządowe - podkreślił poseł Marcin Kierwiński w „Salonie Politycznym” Radiowej Trójki.

Odnosząc się do wyboru Krzysztofa Łosińskiego na nowego przewodniczącego KOD polityk zaznaczył, że przed nowym szefem KOD stoi trudne wyzwanie. Wyjaśnił, że „dużo będzie zależało od nowego przewodniczącego KOD oraz od tego, w jaki sposób będzie on potrafił tchnąć nową energię w tę organizację” „KOD jest potrzebny jako organizacja, która mobilizuje ludzi” - dodał.

„Na listach PO musi znaleźć się miejsce dla osób silnych w społecznościach lokalnych” – mówił rozmówca Pawła Lisieckiego. Marcin Kierwiński podkreślił, że „w Polsce jest wielu dobrych samorządowców”. „To dobrzy prezydenci, dobrzy wójtowie, burmistrzowie, którzy może - tutaj stawiam znak zapytania - w wyniku różnego kuglowania PiS przy ordynacji wyborczej, będą pozbawieni szans startowania” – zauważył.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image