neumann6.1.png

"Głównym powodem ekshumacji miało być potwierdzenie tezy zamachu, wybuchu na pokładzie samolotu. Prokuratura decyduje o ekshumacjach i robi to w sposób bezduszny. Ekshumacje tylko potwierdzają być może bałagan z jednej strony w Rosji, a po drugie świadomość tego, że ciała w wielu przypadkach były bardzo ze sobą połączone" - powiedział w programie "Kwadrans Polityczny" Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann odnosząc się do informacji dotyczących wyników ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej i błędów popełnionych przy pochówkach.

Polityk pytany o to, czy Ewa Kopacz powinna przeprosić w kontekście wyników ekshumacji wskazał, że nie widzi "odpowiedzialności Ewy Kopacz za pomyłki, które się zdarzają w trumnach". "Wiem jak Ewa Kopacz opiekowała się rodzinami w Moskwie. Robiliśmy tam wszystko, żeby pomóc przejść tragedię rodzinom ofiar" - dodał Sławomir Neumann.

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska odniósł się również do propozycji Nowoczesnej dotyczącej likwidacji Programu 500+ i w zamian wprowadzenia Programu Aktywna Rodzina.

"Program 500+ jest i pozostanie. Należy go tylko zrobić sprawiedliwym czyli objąć także pierwsze dziecko. To, co proponuje Ryszard Petru to uderzenie w słabszych. Będziemy namawiać go, aby wycofał się z tego pomysłu" - mówił Sławomir Neumann.

Źródło: tvp.info


bg Image