kluzik3.png

„Zamiast likwidować gimnazja trzeba wykonać solidna pracę z nauczycielami, żeby potrafili solidnie i nowocześnie pracować z uczniem” – powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska, wiceprzewodnicząca Klubu Platformy Obywatelskiej w „Poranku TOK FM”.

Posłanka z Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży zwróciła uwagę, że „jeżeli edukacja ma być nowoczesna to musi szkoła się zmieniać”. „Musimy być otwarci na współprace z uczniami” - dodała. Odnosząc się do reformy edukacji, wiceprzewodnicząca wyraziła zaniepokojenie, że jest ona „wprowadzana bezmyślnie”. „Będziemy z wielkim sentymentem wspominać czasy, kiedy byliśmy w rankingach edukacyjnych bardzo wysoko” – zaznaczyła.

Rozmówczyni Piotra Kraśki odpowiadając na pytanie o kwestię uchodźców zauważyła, że „PiS bardzo cynicznie gra strachem przed uchodźcami”. „PiS nie widząc uchodźcy na oczy, na wszelki wypadek sam się trochę boi, wiele członków PiS, rządu jest w osobisty sposób przerażonych. Rząd nie jest od tego, żeby się bać, tylko żeby rozwiązywać problemy" – podkreśliła Joanna Kluzik-Rostkowska. Posłanka wyjaśniła, że należy pomagać tym „uchodźcom, którzy tej pomocy bezwzględnie potrzebują”, ale jak zauważyła „Polska nie jest na tyle bogata, żeby pomagać wszystkim”.

wł/pap


bg Image