kidawa1.png

„Musimy pomagać tym, którzy uciekają od działań wojennych. To jest nasz moralny obowiązek, tylko trzeba robić to mądrze, rozsądnie. Nie może być tak, że każdy może do naszego kraju przyjeżdżać” – powiedziała w „Salonie politycznym Trójki” Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wicemarszałek przypomniała, że „to, co wynegocjowała Ewa Kopacz daje nam narzędzie do tego, żeby pomagać tym, którzy tego naprawdę potrzebują, tym najsłabszym - kobietom i dzieciom”.

„Terroryzm w historii świata już się pojawiał i tylko twarde mówienie +nie+ i wspólne działania mogą ten proces zatrzymać” – podkreślała Małgorzata Kidawa-Błońska dodając, że „to dramatyczna sytuacja, ale nie jest nigdzie udowodnione, że zagrożenie terroryzmem wzrasta wraz z napływem migrantów”.

Wskazując na oczekiwany przez terrorystów skutek ich działań, Wicemarszałek Sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej zaznaczyła, że „terroryści chcą nas szantażować, chcą, żebyśmy się bali, żebyśmy zmieniali nasze przyzwyczajenia. Nie możemy na to pozwolić”.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image