trzskowski3.png

„To największy szkodnik polskiej polityki, człowiek który osłabia polską armię, opowiada o zamachu w Smoleńsku, co sprawia, że nasi sojusznicy w NATO przecierają oczy, bo to oznacza, że powinni nam pomóc odeprzeć atak Rosji” - mówił o Antonim Macierewiczu i dzisiejszej debacie nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej w programie „#dzieńdobryWP” poseł Rafał Trzaskowski.

Polityk odnosząc się do sprawy śmierci Igora Stachowiaka na jednym z wrocławskich komisariatów policji pytał dlaczego "przez rok nie wyjaśniono co się stało w komisariacie". "Prawdziwe decyzje zaczęły zapadać dopiero wtedy, gdy nagranie z paralizatora ujawniła TVN24” - zwrócił uwagę.

„Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, podał się do dymisji po serii samobójstw w więzieniach, mimo że osobiście nie był za to odpowiedzialny” - przypomniał Rafał Trzaskowski, wskazując na różnicę w standardach obowiązujących w Platformie Obywatelskiej i w PiS.

„Odpowiedzialność polityczną za to, co wydarzyło się w komisariacie we Wrocławiu ponoszą osoby sprawujące nadzór nad policją: minister Mariusz Błaszczak i jego zastępca wiceminister Jarosław Zieliński” - podkreślał poseł.

Źródło: wp.pl


bg Image