kidawa-blonska.png

„Rozsądek, ostrożność to jedno. Musimy żyć i nie pozwalać zmieniać naszego życia. Nie możemy się zamykać w domu, nie możemy zmieniać naszych przyzwyczajeń, bo przecież o to chodzi zamachowcom, żebyśmy się zaczęli bać” - zaznaczyła w „Porannej rozmowie” RMF FM Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, odnosząc się do wczorajszego zamachu terrorystycznego w Manchesterze.

„Czuję się bezpieczna w Polsce” - powiedziała Małgorzata Kidawa Błońska, dodając, że czuj się także bezpieczna w Europie. "Jeżdżę i nie boję się, chociaż jeżeli pojawia się taki zamach, to zdaje sobie sprawę, że nigdy nie wiemy, co nas w życiu spotka” - powiedziała.

Pytana o działania, które mogą podjąć politycy w kwestiach terroryzmu podkreśliła, że kluczowe jest stworzenie odpowiednich systemów bezpieczeństwa nie tylko w kraju, ale na poziomie europejskim. Małgorzata Kidawa-Błońska wyraziła także nadzieję, że w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa Polaków "nasze służby i nasze instytucje działają sprawnie", choć jak zauważyła, „o wszystkim nie możemy wiedzieć, bo to musi być okryte tajemnicą". 

Źródło: rmf24.pl


bg Image