budka10.png

„Całe to postępowanie budzi bardzo duże wątpliwości. Z informacji policji wiemy, że tą sprawą prokuratura zajmuje się od roku” - zwrócił uwagę w wywiadzie dla „Super Expressu” Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka, przypominając zapowiedź szefa MSWiA z zeszłego roku, że sprawa śmierci Igora Stachowiaka zostanie wyjaśniona niezwłocznie.

Borys Budka podkreślając bezprawność działań policjantów zauważył, że „to, co widzieliśmy na filmach opublikowanych przez media, czyli podłączanie elektrod paralizatora do osoby skrępowanej, niestawiającej żadnego oporu, może nosić znamiona tortur”.

Odnosząc się do nagłych działań ministrów rządu PiS, poseł wskazał, że „to gra na odsunięcie od siebie politycznej odpowiedzialności, którą ponoszą wyłącznie nadzorujący prokuraturę minister Ziobro oraz ministrowie Błaszczak i Zieliński, którzy z kolei nadzorują policję”.

„Nagłe odwoływanie komendantów wojewódzkiego i miejskiego - a przypomnę, że byli to ludzie nominowani na stanowiska za czasów rządów PiS - świadczy o tym, że próbuje się szukać winnych, jednocześnie unikając politycznej odpowiedzialności” - mówił Borys Budka.

Źródło: se.pl


bg Image