kierwinski9.png

„Od roku w sprawie śmierci Igora S., który zmarł podczas przesłuchania na komisariacie we Wrocławiu nie przeprowadzono kontroli. Minister Błaszczak chodził i opowiadał rok temu, że ta sprawa będzie wyjaśniona bardzo szybko” - powiedział poseł Marcin Kierwiński w „Politycznym Graffiti” w Polsat News.

Poseł zwrócił uwagę, że „minister spraw wewnętrznych zachowywał się tak, jakby wczoraj dowiedział się o tej sprawie”. Podkreślił, że nie ma zgody Platformy Obywatelskiej na to, żeby minister nie realizował swoich ustawowych prerogatyw”.

Marcin Kierwiński odniósł się również do kwestii reformy sądownictwa, zwracając uwagę, że „to, co robi ta władza to jeden wielki skandal”. „Reforma sądownictwa jest potrzebna, tylko problem jest w tym, że to co proponuje ta władza, to nie jest reforma. To próba podporządkowania władzy sądowniczej Ziobrze i Kaczyńskiemu” - wskazał. „Ta władza nie potrafi prowadzić dialogu” - dodał.

Odpowiadając na pytania o sobotni Kongres Nowoczesnej polityk tłumaczył, że program, który został zaprezentowany to nie była całościowa wizja Polski. „To było raczej 5 mniej lub bardziej chwytliwych haseł. Nie jest to wizja za którą Polacy pójdą tłumnie do wyborów” - zasygnalizował. Marcin Kierwiński zauważył, że „Nowoczesna stara się znaleźć dla siebie jakąś przestrzeń polityczną. Są w głębokim kryzysie, więc szukają takiej niszy, w której będą mogli się rozepchnąć, pokazać, że się odróżniają od innych partii politycznych”.


bg Image