9.12.15_Budka_min_m.png

„Platforma Obywatelska nie zmienia zdania w sprawie uchodźców. Rząd pani premier Ewy Kopacz wynegocjował bardzo dobre, bezpieczne warunki dla Polski” – powiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Gość Radia ZET podkreślił, że zobowiązania, które zaciągnął rząd Polski trzeba zrealizować. „Musimy rozmawiać z partnerami w Unii Europejskiej, a metody rządu PiS w tej chwili prowadzą nas w prostej drodze do tego, by nikt z nami nie rozmawiał” – zauważył Borys Budka.

Poseł przypomniał, że „gdyby nie działania osobiste premier Ewy Kopacz, to być może okazałoby się, że zostalibyśmy w sytuacji narzucenia pewnych decyzji” w sprawie relokacji uchodźców. Polityk zwrócił uwagę, że rząd „PO-PSL zabezpieczył Polaków przed tym by nielegalni imigranci, myleni celowo przez ministra Błaszczaka z uchodźcami, nie znaleźli miejsca w Polsce”. Zaznaczył też, że „należy odróżnić kwestie nielegalnych imigrantów od uchodźców”.

Borys Budka zapytany o dwukadencyjność samorządowców, którą planuje wprowadzić rząd PiS, odpowiedział, że w tej sprawie nie przedstawiono jeszcze żadnej gotowej propozycji. „Nie wierzymy w żadną deklarację Jarosława Kaczyńskiego, bo przypomnę, gdyby tak było Jarosław Gowin byłby ministrem obrony narodowej” – dodał. „Nie traktujemy samorządowców tak, jak robi to PiS, jako kolejnej grupy do ataku, lub po to by wprowadzić swoich Pisiewiczów, Misiewiczów” – zaznaczył. Wiceprzewodniczący zapowiedział, że Platforma Obywatelska „będzie rozmawiać o wzmocnieniu władzy samorządowej”, tylko pod warunkiem, że z tym mechanizmem „poszłyby elementy związane z wydłużeniem kadencji, z kwestiami na przykład decentralizacji a nie centralizacji”.

Cała rozmowa: radiozet.pl


bg Image