siemoniak4.png

"To premier Ewa Kopacz wywalczyła uniknięcie automatycznego mechanizmu przyjmowania uchodźców i wynegocjowania możliwość przyjęcia uchodźców na naszych warunkach" - powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w "Porannej rozmowie RMF FM".

Rozmówca Roberta Mazurka podkreślił, że rząd PO-PSL "pozostawił nowemu rządowi, bardzo dobry mechanizm przyjmowania uchodźców", który pozwolił nie przyjąć nikogo, ponieważ to w polskim ręku są decyzje co do tego, kto miałby w Polsce się pojawić. Tomasz Siemoniak zasygnalizował też, że powinno się odróżniać "uchodźców z terenów objętych wojną, od nielegalnych imigrantów". "Ta sprawa, jak na taką naszą typową polską nawalankę polityczną, jest znacznie bardziej skomplikowana" - dodał.

Minister Obrony Narodowej w rządzie PO-PSL odniósł się również do kwestii wywiadu Wacława Berczyńskiego, byłego przewodniczącego Podkomisji smoleńskiej przy MON. Poseł zwrócił uwagę, że wywiad "pogrąża do reszty Wacława Berczyńskiego". Tomasz Siemoniak przypomniał, że MON wydał komunikat, w którym poinformował, że Wacław Berczyński nie zajmował sprawą śmigłowców, a z wywiadu jednoznacznie wynika, że jednak tak było. Poseł zaznaczył, że nie ma znaczenia, "kiedy Berczyński kupował bilety, faktem jest, że nagle opuścił polskie życie publiczne i dopiero po raz pierwszy się wypowiada".

Cała rozmowa: rmf24.pl

 


bg Image