grabiec3.png

„Propaganda forsowana przez PiS, uprawiana przez media publiczne sprawia, że ludzie o opiniach opozycji dowiadują się z ust polityków PiS, bo to oni głównie mają głos w mediach publicznych" - powiedział w programie „#RZECZoPOLITYCE” rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej, poseł Jan Grabiec.

Jako przykład fałszywej retoryki ze strony PiS, podał przekaz polityków tej partii dotyczący programu "500+". "Tak jak mówiliśmy rok temu, jeśli program 500+ ma zostać, powinien dotyczyć również pierwszego dziecka - tymczasem od premier Szydło słyszymy systematycznie w Sejmie, że Platforma Obywatelska chce 500+ zlikwidować" - zwrócił uwagę.

Odnosząc się do kwestii związanych z funkcjonowaniem samorządów przestrzegł, że "mimo rezygnacji z projektu ustawy metropolitalnej ten pomysł wróci do głów PiS". "Dlatego zachęcamy samorządowców do tego, aby utrzymywać wysoki poziom świadomości społecznej w tej sprawie” - powiedział, nawiązując także do wyniku referendum w gminie Nieporęt, gdzie aż 96% mieszkańców opowiedziało się przeciwko przyłączeniu do Warszawy.

Pytany o kwestie budowy wspólnego bloku opozycji w najbliższych wyborach samorządowych zaznaczył, że „Platforma Obywatelska będzie apelować do opozycji o pracę nad utworzeniem wspólnej listy w wyborach samorządowych, bo nawet jeśli PiS będzie miał niższe poparcie, to i tak wygra z podzieloną opozycją". "Do tworzenia wspólnych list PO zapraszamy też samorządowców niezależnych i ruchy miejskie" - apelował Jan Grabiec.

Źródło: rp.pl


bg Image