grupinski_min1.png

„Nie jesteśmy populistami. Staramy się pokazywać, że nie damy się wmanewrować w taki przekaz, że jesteśmy partią, która chce odebrać wszystko, co obywatele dostali od obecnie rządzących. To byłaby recepta na drugą kadencję PiS-u, nie wolno tego zrobić. Stąd te trudne decyzje dotyczące utrzymania wydatków i znalezienie takiego sposobu na rozpędzenie gospodarki, żeby dało się to wszystko utrzymać bez dalszego nieograniczonego zadłużania państwa” - powiedział w wywiadzie dla portalu wiadomo.co poseł Rafał Grupiński.

Odnosząc się do pytań PiS-u o program Platformy Obywatelskiej, przypomniał, że "sprawę wyjaśnił już lider Platformy Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej, na której odpowiedział na pytania PiS-u”.

Lider wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej podkreślił, że PO sprzeciwia się "przyjmowaniu jakichkolwiek migrantów ekonomicznych, którzy chcieliby wykorzystywać stan wojny i nieszczęścia". "Po drugie, jeżeli chodzi o pomoc uchodźcom, potrzebna jest pomoc medyczna i humanitarna, taka, jaką zaproponował na przykład prezydent Sopotu Jacek Karnowski w kwestii dzieci z Aleppo” - dodał. Zwrócił uwagę, że dziś pytanie o kwestie migracji nie jest pytaniem do głównej partii opozycyjnej, która za swoich rządów zablokowała automatyczne rozlokowanie migrantów, a do partii rządzącej, która będzie negocjowała te kwestie, kiedy pojawią się w unijnej agendzie.

Pytany o program 500+ wyjaśnił, że powinna to być "inwestycja w polskie dzieci i polskie rodziny, a po drugie - powinna sprawić, aby młodzi ludzie wcześniej podejmowali decyzję o posiadaniu dzieci". "Dlatego ta pomoc na pierwsze dziecko jest tak ważna” - zaznaczył.

„Jak podwyższaliśmy wiek emerytalny ze względu na zbliżającą się katastrofę demograficzną, to Trybunał Konstytucyjny nie uznał tego za odebranie praw nabytych, tylko rekonstrukcję systemu. W sytuacji, w której PiS dokonał takiej politycznej wolty, myślę, że drugi raz nie powinniśmy tego robić” - mówił także o kwestii wieku emerytalnego Rafał Grupiński.

Źródło: wiadomo.co


bg Image