schetyna4.png

„PiS nie jest gotowy na zrobienie politycznego bum, nie mają pomysłu, świeżości, mają problem z wiarygodnością. Nie dam się wpisać w scenariusz, że na tyle przed wyborami będziemy przedstawiać ustawy, bo to zostanie zawłaszczone przez PiS, program pokażemy przed wyborami” - powiedział Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w programie „#dzieńdobryWP”.

Nawiązując do pytań PiS-u o program Platformy Obywatelskiej podkreślił, że „w ostatnich godzinach wyraźnie przekazaliśmy odpowiedzi na wszystkie punkty”.

W kontekście przyjmowania uchodźców, przewodniczący wskazywał między innymi, że w wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Unią Europejską a Turcją „dzisiaj nie ma problemu uchodźców tak dramatycznego jak wtedy, półtora roku temu”, zaś co do samej kwestii ich ewentualnego przyjęcia do Polski bądź nie, zauważył, że należy brać pod uwagę zróżnicowany charakter migracji tj. „nielegalni imigranci z jednej strony, z drugiej polityczni uchodźcy". "Nie jesteśmy przeciwni przyjmowaniu uchodźców, dzielimy ich problemy na nielegalnych imigrantów i uchodźców. Jesteśmy otwarci na to, żeby przyjmować uchodźców politycznych, do czego nas zobowiązuje konwencja genewska" - zwrócił uwagę.

Grzegorz Schetyna ponownie, wyraźnie zadeklarował, że Platforma Obywatelska nie będzie likwidować programu 500+. „Dzięki temu, że zostawiliśmy budżet w dobrym stanie, PiS mógł zrealizować swoja obietnice wyborczą. Jest to program, który nie realizuje tego, co miał realizować, czyli walki o skuteczną demografię, większą dzietność w polskich rodzinach” - podkreślał, zapowiadając jednocześnie, że racjonalne podejście Platformy Obywatelskiej wymaga, aby ten program został zmodyfikowany.

Źródło: wp.pl


bg Image