schetyna8.png

„Dzisiaj PiS słabnie, dzisiaj konflikt jest w rządzie i między rządem a prezydentem. Prezes Kaczyński traci kontrolę i sterowność całego tego systemu PiS-owskiego, więc dzisiaj jest szansa” - powiedział w „Porannej rozmowie” RMF FM Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, komentując sytuację panującą w obozie władzy.

Pytany o zorganizowany w sobotę 6. maja Marsz Wolności, który zgromadził na ulicach Warszawy około 100 000 osób powiedział, że "to jest początek etapu, początek drogi, która doprowadzi nas najpierw do wyborów samorządowych, a później do parlamentarnych".

"Jestem bardzo zadowolony z tej manifestacji, serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy byli i wspierali nas przez te tygodnie przygotowań" - mówił Grzegorz Schetyna. "Będziemy budować listę, która będzie akceptować programowe podstawy, ale będzie chciała być skutecznym anty-PiS-em i zrozumie, że trzeba współpracować między sobą" - podkreślił.

W kontekście słów, które padły podczas wystąpień, Grzegorz Schetyna wskazał, że „formuła jednej listy - to, o czym mówiłem i o czym mówię od tygodni - to też jest wyzwanie, które powinny podjąć partie, środowiska polityczne opozycyjne - ale do tego trzeba dojrzeć". "To musi trwać. Ja nie mówię tego, żeby narzucać komuś swoją czy Platformy Obywatelskiej wolę - ja mówię o pewnej konstrukcji, którą musimy zaakceptować i wspólnie zbudować, żeby ona była skutecznym orężem w polityce" - wyjaśnił.

Źródło: rmf24.pl


bg Image