neumann8.png

„Mam nadzieję, że przyjdą wszyscy, którzy kochają wolność i kochają podstawowe prawa które w Polsce od 28 lat mieliśmy i walczymy, żeby je dziś utrzymać. Mówimy między innymi o wolności samorządu, dla szkoły bez nacisków politycznych” - powiedział w programie „Onet Opinie” Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, poseł Sławomir Neumann.

Przewodniczący wyjaśnił, że jutrzejszy Marsz Wolności połączy "ludzi różnych środowisk: nauczycieli, rodziców, samorządowców, środowisk prawniczych". "Ci wszyscy ludzie spotkają się jutro i będą pokazywać swój brak zgody na zmiany, jakie proponuje PiS" - powiedział.

Sławomir Neumann odniósł się także do propozycji prezydenta Dudy dotyczących zmiany konstytucji i reakcji na nie, także ze strony jego środowiska politycznego. „Pan prezydent z dnia na dzień traci szansę, żeby cokolwiek znaczyć w polskiej polityce” - mówił, podkreślając jednocześnie stanowisko Platformy Obywatelskiej w tej sprawie, że „poprawiać konstytucję można z tymi, którzy jej przestrzegają". "Nie usiądziemy do pracy z PiS i nie będziemy współpracować z Prezydentem, który za łamanie Konstytucji powinien stanąć przed Trybunałem Stanu" - zaznaczył.

Przewodniczący argumentował, że „obecna Konstytucja jest pewnym kompromisem, zawartym w trudnych czasach". "Mamy poczucie dużej odpowiedzialności, że musimy przygotować dla Polaków propozycję Polski po PiS, także konstytucyjnie poprzez takie zapisy, żeby już nigdy nie powtórzyła się sytuacja jaką mamy dzisiaj. Możemy na wzór francuski zapisać w niej, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej, żeby doprowadzić do sytuacji, że nie można wyprowadzić Polski z Unii bez zmiany Konstytucji" - uzasadniał.

Źródło: onet.pl


bg Image