szczerba_2.png

„Poglądy ONR są całkowicie sprzeczne z konstytucją, nawołują do nienawiści rasowej, religijnej" - mówił w programie Graffiti na antenie Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. Pytany dlaczego Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zgodę na marsz Obozu Narodowo-Radykalnego w Warszawie podkreślił, że „jeżeli ONR jest legalnie działającą organizacją, prezydent nie ma prawa odmówić".

Odnosząc się do ewentualnej możliwości zakazania organizacji marszu ONR przez Prezydent Warszawy przyznał, że "Pani prezydent mogła prowadzić grę - nie wyraża zgody, wojewoda uchyla decyzję". Wyjaśnił jednak, że "nie jest rolą prezydenta oceniać, w oparciu o jakie wartości, w tym przypadku antywartości, działa organizacja”. Przypomniał, że prezydent stolicy apelowała po sobotnim marszu ONR do Zbigniewa Ziobro, że ten powinien złożyć do sądu wniosek o delegalizację organizacji.

"To Ziobro, jego prokuratorzy nie chcą skazania człowieka, który spalił kukłę Żyda we Wrocławiu" - zwrócił uwagę Michał Szczerba nawiązując do spalenia kukły Żyda w listopadzie 2015 roku na wrocławskim rynku. Dodał, że Ziobro, "toleruje nacjonalistów w przestrzeni publicznej".

Źródło: polsatnews.pl


bg Image