siemoniak.png

"Rezygnacja Berczyńskiego nie zaskoczyła, była naturalnym procesem po wywiadzie, którego udzielił, w którym opowiadał niestworzone rzeczy, że wykończył przetarg, że był pełnomocnikiem Macierewicza do spraw śmigłowców" - powiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak w #dzieńdobryWP odnosząc się do rezygnacji Wacława Berczyńskiego z funkcji przewodniczącego podkomisji ds. ponownego wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

"Kwestią czasu było to, kiedy Berczyński zniknie. To nie jest problem Berczyńskiego, Misiewicza czy innych osób tylko Macierewicza. Gdy wczoraj okazało się, że Macierewicz dał dostęp Berczyńskiemu do tajnej dokumentacji przetargowej na śmigłowce, okazało się, że ktoś kłamie" - podkreślił polityk.

Tomasz Siemoniak wskazał, że "to jest sytuacja w której prokuratura powinna natychmiast działać". "Dziwię się, że prokuratura pozwoliła wyjechać Berczyńskiemu z Polski tak jakby nic się nie stało" - dodał.

"To jest całkowita kompromitacja. Jestem jak najdalszy do obśmiewania tej historii. To jest zbyt poważna sprawa, chodzi o bezpieczeństwo Polski" - zaznaczył.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej był także pytany o wniosek o wotum nieufności dla ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

"Daliśmy tydzień, zapowiedzieliśmy, że chcemy dać szansę prezesowi Kaczyńskiemu aby podjął taką decyzję. Demolowanie armii to największy zarzut, odejścia najważniejszych dowódców to jest strata. Berczyński, Misiewicz to są historie symboliczne" - mówił Tomasz Siemoniak.

Polityk pytany o listy prezydenta Andrzeja Dudy do Antoniego Macierewicza, w tym ujawniony w ostatnim czasie list dotyczący Wojsk Obrony Terytorialnej wskazał, że nie wyobraża "sobie prezydenta Bronisława Komorowskiego, piszącego takie listy". "Dla mnie to sytuacja przedziwna" - podkreślił.

"Projekt obrony terytorialnej Macierewicza obrabia armię z pieniędzy. Andrzej Duda słusznie dotyka tematu, ale z drugiej strony zapewnia o dobrej współpracy z Macierewiczem. To desperacka bezradność" - wskazał Tomasz Siemoniak.

Źródło: wp.pl


bg Image