swiecicki.png

"To jest spontaniczna akcja ale nie Platformy Obywatelskiej. Skrzyknęli się fejsbukowicze, akcja jest bardzo sympatyczna" - powiedział poseł Marcin Święcicki w rozmowie z Piotrem Wężem odnosząc się do powitania przez obywateli przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w Warszawie, który ma być przesłuchiwany w związku ze śledztwem dotyczącym byłych szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego

"Donalda Tuska spotkały przykrości. Własny rząd głosuje przeciw niemu, rzuca na niego absurdalne oskarżenia, że jest winny za Brexit, uchodźców, zamach terrorystyczne, że zdradził Polskę. Żaden kraj tego nie rozumie. Widocznie posłowie PiS mieli napisane w przekazie dnia, że trzeba mówić, że Donald Tusk jest sprawcą Brexitu" - dodał polityk.

Marcin Święcicki wskazał, że "szuka się specjalnie czegoś na Tuska, żeby go dopaść nie patrząc czy faktycznie było jakieś zagrożenie dla polskich interesów". "Chodzi o to, żeby podczepić Tuska gdzie się da, bo premiera można pod każdą sprawę podczepić" - podkreślił polityk.

Źródło: polskierardio.pl


bg Image