kierwinski7.png

„Cieszę się, że Platforma Obywatelska odzyskuje zaufanie, ale mam świadomość, że jeszcze długa droga do tego by wygrać wybory, żeby być liderem w sondażach. Będziemy bardzo pokornie i ciężko pracować, aby pokazać Polakom, że mamy pomysł na Polskę, że naprawdę chcemy ich słuchać" – powiedział poseł Marcin Kierwiński, członek Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej w telewizji internetowej RP.pl.

Poseł podkreślił, że parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej bardzo ciężko pracują, odwiedzają miasta powiatowe w Polsce, rozmawiają z ludźmi i ich słuchają. „Zbieramy także gorzką pigułkę oceniającą nasze rządy” – dodał. Polityk zapowiedział, że na bazie spotkań z obywatelami przygotowywane są kolejne rozwiązania programowe.

Marcin Kierwiński zaznaczył, że „wzrost poparcia dla PO to również zła ocena rządów PiS przez Polaków”. "W znacznej mierze to, co się dzieje to jest przede wszystkim czerwona kartka dla Prawa i Sprawiedliwości, bo ludzie bardzo źle zaczęli oceniać te rządy" - zauważył.

Prowadzący program Michał Szułdrzyński zapytał swojego gościa również o projekt ustawy zmieniający ustrój Warszawy. „PiS rozpoczęło gmeranie przy ustroju miasta stołecznego W-wy, nie ma ważniejszej rzeczy jeśli chodzi o samorząd terytorialny, niż granice w jednostce samorządu terytorialnego i finansowanie nowych jednostek samorządu terytorialnego” – mówił Marcin Kierwiński. Poseł zasygnalizował, że jeśli PiS chce wprowadzać tak istotne zmiany, to powinien najpierw w ramach referendum zapytać o zdanie mieszkańców Warszawy i okolic. „Jeśli PiS na siłę chce uszczęśliwiać warszawiaków to dajmy mieszkańcom się wypowiedzieć. Niech PiS wysłucha suwerena. Nie chcemy żeby to była arbitralna decyzja prezesa Kaczyńskiego” – dodał.

Źródło: rp.pl

 

 


bg Image