Halicki_media1.png

„Z PiS mamy totalny spór, dotyczy praktycznie każdej dziedziny życia. Ale to, co dzieje się dzisiaj z wizerunkiem Polski, działaniem rządu, naszym bezpieczeństwem - to chyba najpoważniejsze w tej chwili zagrożenie - przyprawia o ciarki. Jestem bardzo zaniepokojony” – powiedział Andrzej Halicki, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska podczas rozmowy z Dorotą Warakomską.

Gość „Poranka TOK FM” podkreślił ponad to, że „Polska nie potrzebuje prezydenta, który nie pełni roli zwierzchnika armii”. To jest przecież coś, co musi nie tylko burzyć krew, ale zastanawiać, do czego to zmierza – dodał.

Poseł mówił o tym, że spotkanie szefa MON z prezydentem to wynik wymiany listów. „Wychodzimy z Eurokorpusu. To ma wymiar europejski. Spodziewałbym się po prezydencie zażądania dymisji ministra Macierewicza” - zasygnalizował. „W tej sytuacji, w której armia jest bez głowy, w której robimy realny krok wyjścia ze struktur służących naszemu bezpieczeństwu... Eurokorpus to nie jest fikcja, to jest 65 tys. żołnierzy ulokowanych także w Polsce do obrony i bezpośredniej reakcji” – tłumaczył Andrzej Halicki. Zaznaczył, że Polska nie potrzebuje prezydenta, który nie pełni roli zwierzchnika armii.

W programie poruszony został również temat ustawy o metropolii warszawskiej. Andrzej Halicki zauważył, że PiS nie podoba się ustawa przygotowana przez Platformę Obywatelską, ponieważ ona nie dotyczy władzy.

Polityk wyraził zaniepokojenie, że ustawa Jacka Sasina nie ma nic wspólnego z funkcjonowaniem gmin. „To ustawa o ustroju Warszawy” - zauważył. Andrzej Halicki przypomniał, że przypadek Warszawy potwierdza fakt, że bez Platformy Obywatelskiej mielibyśmy nowy, niekorzystny ustrój miasta.

Źródło: tokfm.pl


bg Image