Kropiwnicki1.png

„Przeczytałem opinię Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w sprawie Krajowej Rady Sądownictwa. Jest wyważona. Pokazuje jak ważne jest żeby władza sadownicza była odrębna od ustawodawczej” – powiedział Robert Kropiwnicki z wiceprzewodniczący Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

Gość „Politycznego Graffiti” w Polsat News zwrócił uwagę, że „propozycja PiS zwiększa wpływ Sejmu na wybór sędziów do KRS”. „PiS chce, żeby to politycy wybierali sędziów i mieli prawo weta przy wyborze sędziów na poszczególne stanowiska” – zauważył. Zasygnalizował, że „to chęć zrobienia z Sejmu ciała wpływającego na wszystkie władze w Polsce.

Robert Kropiwnicki zaznaczył, że „PiS chce mieć wpływ na sądy, bo myśli, że kupi sobie podległość i służalczość sędziów”. „Sądy powinny być dalekie od bieżącej polityki” - dodał.

Prowadząca program Marta Kurzyńska pytała parlamentarzystę o kwestię stłuczki z udziałem wiceministra Bartosza Kownackiego. Polityk pytał czy była konieczność, aby BBN do MON jechać na sygnałach? „PiS nadużywa władzy” – podkreślił Robert Kropiwnicki. „To pokazuje, że to rząd jest nieudolny jeśli chodzi o najprostsze rzeczy, czyli w kwestii bezpieczeństwa ministrów” – dodał. 


bg Image