schetyna8.png

"To jest zawsze coś sympatycznego jak widać efekt pracy, ale zwykle powtarzam, że prawdziwy sondaż to jest ten w dniu wyborów. Będziemy ciężko pracować, aby on był najlepszy z możliwych" - powiedział Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w rozmowie z Beatą Michniewicz odnosząc się do pozytywnych wyników sondażowych dla Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Schetyna pytany o wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło wskazał, że "to nie może być tylko krytyka tych 16 miesięcy złych rządów PiS, musi być wizja, jak chcemy zobaczyć, jak widzimy Polskę po PiS-ie, dzień po, jak chcemy ją zmieniać". "Tylko ten wniosek o konstruktywne wotum nieufności jest końcem pewnego etapu. Bo można każdego ministra chcieć odwołać, bo każdy jest zły lub jeszcze gorszy. Ale pokazujemy, że cały rząd powinien podać się do dymisji, dlatego stąd nasz wniosek" - podkreślił przewodniczący.

"Nie jestem zwolennikiem kabaretu Jarosława Kaczyńskiego i biegania z tabletem. Jestem liderem tego wniosku i liderem największej partii opozycyjnej. Liderem opozycji jest Platforma Obywatelska, bo ma najwięcej posłów i dzisiaj też najlepsze sondaże po stronie opozycyjnej" - dodał polityk.

Grzegorz Schetyna odniósł się też to możliwości przyspieszonych wyborów samorządowych. "Nauczyłem się nie ufać politykom PiS i pamiętam jak Jarosław Gowin był pokazywany przez panią premier Szydło jako bankowy kandydat na ministra obrony. Jeżeli dzisiaj słyszę, że nie będzie na pewno przyspieszonych wyborów samorządowych, to przygotowuję do nich Platformę Obywatelską. Chcemy do końca lipca zamknąć proces wyłaniania kandydatów w miastach prezydenckich. Teraz kandydaci są konsultowani" - zaznaczył Grzegorz Schetyna.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image