schetyna10.png

„Najsilniejsza partia powinna wokół siebie budować porozumienie, konsolidować opozycję partie muszą znaleźć język porozumienia między sobą. Grupujmy się wokół uzasadnienia wniosku o wotum nieufności, wokół wizji walki z rządem PiS, budujmy wokół tego porozumienie, przygotowujmy się do debaty” - powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w programie „Jeden na jeden” w TVN24.

Gość Bogdana Rymanowskiego podkreślił, że sprawa autorstwa wniosku nie jest pierwszorzędna. Zwrócił uwagę, że „Polacy, którzy głosowali na Nowoczesną, głosowali przeciw PiS-owi. „Mogli się rozczarować w stosunku do Platformy, nie głosować na nas. (…) Ale na pewno nie głosowali za polityką rządu PiS czy za PiS-em” - dodał. Zasygnalizował, że wszyscy, którzy mówią, że nie będą głosować za wnioskiem, wstrzymają się, wzmacniają PiS. „Będziemy przekonywać koleżanki i kolegów z Nowoczesnej, żeby głosowali za tym wnioskiem, bo ważne jest, żeby być razem przeciwko PiS” - zapowiedział przewodniczący Schetyna.

Polityk odpowiadał również na pytania o wymianę korespondencji między prezydentem Andrzejem Dudą i szefem MON Antonim Macierewiczem. „Nie może być tak, że aktem odwagi zwierzchnika obrony narodowej jest wysłanie listu do ministra obrony narodowej, który demoluje polską armię” - zauważył. Grzegorz Schetyna zwrócił uwagę, że fakt iż, prezydent Duda oczekuje dalszych wyjaśnień od ministra to „próba budowania wizerunku dystansu przez prezydenta Dudę, który przez 16 miesięcy niczego nie zrobił, nie pisnął słowem akceptując demolowanie armii przez Macierewicza”. „Dyrektor biura prasowego prezydenta jeszcze kilka dni temu zapewniał, że są świetne relacje między prezydentem a ministrem obrony narodowej. Zmienił zdanie, bo wie, jak to rujnuje wizerunek prezydenta Dudy” - przypomniał przewodniczący.

Źródło: tvn24.pl


bg Image