kidawa5.1.png

„Opozycja w demokratycznym państwie, w Sejmie ma pewne prawa i to konstruktywne wotum to jest takie prawo, żeby opozycja miała czas na przeprowadzenie debaty. W dzisiejszym Sejmie tego czasu na debatę jest bardzo mało” - mówiła Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska w programie „Kwadrans polityczny”.

Wicemarszałek podkreślała, że ta dyskusja pozwoli opozycji bardzo dokładnie przedstawić swoje racje, dokonać oceny rządu PiS oraz wskazać priorytety. Podkreśliła jednocześnie, jak bardzo potrzebna jest dzisiaj tego typu debata, i że w przeszłości wielokrotnie z tego narzędzia korzystano.

Małgorzata Kidawa-Błońska wskazała, że to Platforma Obywatelska „ma wymaganą liczbę posłów” od złożenia wniosku, zaś wniosek jako nieskonsultowany w pełni z klubami opozycyjnymi, nie został jeszcze złożony, ponieważ „opozycja musi działać razem i to jest oczekiwanie wobec nas”. „Nie wierzę, że posłowie z .N będą wspierali rząd pani Beaty Szydło” - dodała.

„Nie wiem jaką opozycją jest ugrupowanie Pawła Kukiza, ponieważ bardzo często zmienia zdanie i w najważniejszych kwestiach w ogóle nie zabiera głosu” - zauważyła Wicemarszałek nawiązując do kwestii braku jasnego stanowiska Kukiz’15, wyrażając jednocześnie nadzieję, że „ucząc się bycia w Parlamencie, nauczą się odpowiadać na pytania”.

Źródło: tvp.info


bg Image