neumann1.png

"Chciał pokazać, że nie tylko jeździ na nartach, tylko jeszcze potrafi list napisać. Prezydent może wezwać szefa MON i go przepytać. Boi się tego" - powiedział w programie  #dzieńdobryWP Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann odnosząc się do listu prezydenta Andrzeja Dudy wysłanego do szefa MON.  List dotyczy kwestii obsady stanowisk attache obrony w kluczowych państwach i prac nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu.

"Macierewicz nic sobie nie robi z PiS-u. Ten list to kwestia słabości. Chyba tylko na tyle stać prezydenta" - powiedział przewodniczący. Zwrócił uwagę, że "Macierewicz czuje swoją siłę". "Przykład Misiewicza jest na to najlepszym dowodem" - dodał.

Pytany o kwestię wniosku o wotum nieufności dla rządu i budowania poparcia wśród pozostałych partii opozycyjnych Sławomir Neumann wyjaśnił, że Platformie Obywatelskiej jako autora wniosku "ciąży wielki obowiązek". "Podjęliśmy decyzję ws. wniosku o wotum nieufności i tego się trzymamy. Tak jak przy proteście grudniowym. Najpierw wszyscy byli z nami, potem Platforma została sama. Dzień próby to dzień wyborów" - wskazał.

Nawiązując do najbliższych wyborów samorządowych i współpracy opozycji przestrzegł, że "PiS chce uderzyć w samorząd". "Projekty są przez PiS napisane. Pytanie tylko, kiedy je położą"- powiedział. "Dlatego budujemy duży blok" - dodał.

Źródło: wp.pl


bg Image